Z jakiej przyczyny upadłość konsumencka jest efektywna?

Odwiedzając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaram się rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Teraz (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem Ta witryna każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na wstępie powinno się uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które wzięły pełno deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy kliknij tutaj po informacje wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego słusznym wyjściem jest skorzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.Upadłość konsumencka to idealne podejście dla bez wątpienia każdej osoby, która jest niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły korzystać jedynie podmioty pałające się prowadzeniem działalności gospodarczej. Natomiast od końca grudnia 2009 r. taką sposobność mają również osoby indywidualne- konsumenci. Poprzez przedłożone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym Polska dołączyła do krajów Europy Zachodniej gdzie tego rodzaju regulacje działały już ze sprawdz sporym powodzeniem od ten artykul wielu lat.

Jak zaznaczają, bowiem eksperci z branży finansów i bankowości problem niezwróconych długów narasta w naszym kraju od dużej liczby lat. kredyt na spłatę chwilówek to wspaniałe rozwiązanie - jak poradzić sobie z chwilówkamiOczywiście nie możemy zapominać o rzymskiej zasadzie prawa, jaka mówi, że kontraktów trzeba dotrzymywać aczkolwiek z drugiej strony należy także wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie mają faktycznych szans na spłatę swych zobowiązań. Taki stan sprawy natomiast generuje to, iż uciekają one ze swymi dochodami do szarej strefy. Rozstrzygnięciem, w związku z tym w takim przypadku jest upadłość konsumencka.

Bardzo często, albowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swojego dobytku, żeby całość długu przejsc do mojego bloga została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka umożliwia dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez męczących telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0