W jakim okresie mamy szanse, żeby upadłość konsumencka doszła do skutku?

Przeglądając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie pragnę rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Po pierwsze trzeba wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które wzięły dużo zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez zobacz na tej stronie internetowej nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to znakomite rozwiązanie dla rzeczywiście każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z perspektywy ogłoszenia bankructwa mogły korzystać tylko i wyłącznie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Natomiast od końca grudnia 2009 roku taką sposobność mają także osoby nastepna strona indywidualne- konsumenci. Przez wprowadzone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do krajów Europy zrodlo Zachodniej gdzie tego rodzaju mechanizmy funkcjonowały już ze sporym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak wskazują, albowiem strona firmowa znawcy z branży ekonomiki i bankowości problem niespłaconych zobowiązań narasta w naszym państwie od wielu lat. Jak pyzbyć się chwilówek - pomoc w spłacie chwilówek gdzie znajdę?Niezaprzeczalnie nie możemy zapomnieć o rzymskiej zasadzie prawa, która powiada, że umów powinno się dotrzymywać niemniej jednak z 2-giej strony powinno się dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które nie posiadają realnych szans na spłatę swych zobowiązań. Taki siec stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swymi dochodami do szarej strefy. Rozstrzygnięciem, zatem w takim wypadku jest upadłość konsumencka.

Nader często, bowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna wyprzedać resztkę swego dobytku, aby całość długu została umorzona. Całość, albowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka zapewnia dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez uciążliwych telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Write a comment

Comments: 0