Upadłość konsumencka, dla kogo jest wyjściem?

Analizując fora o tematyce tutaj sa wyniki finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chcielibyśmy rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej korzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności należy wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które wzięły sporo zobowiązań i kwoty rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu adekwatnego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Nie ma nic gorszeg niż pożyczka w parabankach - pomoc w spłacie chwilówek znajdz te informacje tutaj gdzie znajdę?Wobec tego słusznym wyjściem jest korzystanie z pomocy strony internetowe fachowego pełnomocnika w osobie recenzja mecenasa lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to pierwszorzędne rozwikłanie dla w zasadzie każdej osoby, która stała się niewypłacalna. Do niedawna, albowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko podmioty zajmujące się prowadzeniem firmy. Natomiast od końca grudnia 2009 r. taką szansę mają również osoby prywatne- konsumenci. Poprzez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym Polska dołączyła do państw Europy Zachodniej gdzie podobne regulacje funkcjonowały już z dużym powodzeniem od mnóstwa lat.Jak uwypuklają, albowiem fachowcy z branży ekonomiki i bankowości problem niespłaconych długów narasta w naszym kraju od wielu lat. Niezaprzeczalnie nie możemy nie pamiętać o rzymskiej regule prawa, która powiada, że kontraktów trzeba dotrzymywać aczkolwiek z 2-iej strony trzeba dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które Wiecej informacji tutaj nie mają rzeczywistych szans na zwrot swych zadłużeń. Taki stan sprawy natomiast generuje to, że uciekają one ze swymi przychodami do szarej strefy. Wyjściem z sytuacji, tym samym w takim wypadku jest upadłość konsumencka.

Bardzo często, albowiem osoba zadłużona na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę indywidualnego dobytku, żeby całość długu została umorzona. Całość, bowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka umożliwia zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez dokuczliwych telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0