Upadłość konsumencka po nowelizacji przepisów

Badając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule postaram się rzucić odrobinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki partnerskie). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. Wstępnie należy wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich oryginalna strona przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład jednostek, które wzięły dużo deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu pojawiaja sie na tej stronie odpowiedniego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.Upadłość konsumencka to pierwszorzędne tutaj jest jego komentarz rozwiązanie dla bez wątpienia każdej osoby, która jest niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko podmioty zajmujące się prowadzeniem działalności gospodarczej. Z kolei z końcem grudnia 2009 roku taką perspektywę posiadają także osoby prywatne- konsumenci. Poprzez wprowadzone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym Polska dołączyła do państw przeczytaj Europy Zachodniej gdzie podobne czytalem to rozwiązania funkcjonowały już z dużym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak podkreślają, albowiem znawcy z branży pożyczkowej i bankowości problem niespłaconych długów narasta w naszym kraju od wielu lat. Zaciągnełem parę pożyczek pozabankowych - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekEwidentnie nie możemy zapominać o rzymskiej regule prawa, jaka powiada, że umów należy dotrzymywać niemniej jednak z 2-iej strony warto również wziąć pod rozwagę sytuację, osób nadmiernie przekredytowanych, które nie mają autentycznych szans na zwrot swych zobowiązań. Taki stan rzeczy z kolei generuje to, że uciekają one ze swoimi dochodami do szarej strefy. Rozwiązaniem, dlatego w takim przypadku jest upadłość konsumencka.

Niesłychanie często, bowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swojego majątku, żeby całość długu została umorzona. Całość, albowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka zapewnia zadłużonemu „nowe” życie, bez zadłużeń, bez przytłaczających telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0