Upadłość konsumencka a zatajenie dobytku przed wierzycielami

Badając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie pragnę rzucić trochę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej przydatne odnosniki skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki akcyjne). W tym momencie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić wiele przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły pełno zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.Upadłość konsumencka to wspaniałe podejście dla praktycznie każdej jednostki, która jest niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać tylko podmioty zajmujące się prowadzeniem działalności gospodarczej. Natomiast od końca grudnia 2009 r. taką szansę mają również osoby prywatne- konsumenci. Poprzez przedłożone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym Polska dołączyła do krajów Europy Zachodniej gdzie takie mechanizmy funkcjonowały już ze sporym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak podkreślają, albowiem eksperci z branży ekonomiki i bankowości problem niespłacanych zobowiązań narasta w naszym kraju od wielu lat. Naturalnie nie pomocne wskazowki możemy nie pamiętać o rzymskiej regule prawa, która mówi, iż kontraktów powinno się dotrzymywać aczkolwiek z 2-iej strony wskazane jest dodatkowo wziąć pod rozwagę sytuację, ludzi nadmiernie zadłużonych, które nie mają realnych szans na sprawdz moja strone spłatę swoich zadłużeń. Taki stan sprawy z kolei generuje to, że uciekają one ze swymi przychodami do szarej strefy. Nie mam zdolności kredytowej - jak wyjść z pętli chwilówkowejWyjściem z sytuacji, zatem w takim przypadku jest upadłość konsumencka.

Nader często, bowiem osoba bedąća w ich wyjasnienie długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swojego dobytku, aby całość długu została umorzona. Wszystko się, bowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka gwarantuje dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez męczących telefonów od wierzycieli a przede mozna sprobowac tutaj wszystkim bez egzekucji komorniczej.

Write a comment

Comments: 0