W jakim okresie mogę ogłosić upadłość konsumencką?

Śledząc fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chcielibyśmy rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. Jak pyzbyć się chwilówek - jak uzyskać kredyt na spłatę chwilówekspółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej od końca grudnia 2009 zrodlo obrazu roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na początku przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły sporo deklaracji i kwoty rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki dodatkowy odczyt będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu ma dobry punkt właściwego wniosku potrzebna jest fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim wyjściem jest korzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.Upadłość konsumencka to wspaniałe rozwikłanie dla w zasadzie każdej osoby, która jest niewypłacalna. Do niedawna, bowiem z perspektywy ogłoszenia bankructwa mogły korzystać jedynie podmioty zajmujące się prowadzeniem firmy. Natomiast z końcem grudnia 2009 r. taką sposobność mają także osoby prywatne- konsumenci. Przez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło do krajów Europy Zachodniej gdzie podobne mechanizmy funkcjonowały już z dużym powodzeniem od mnóstwa lat.

Jak Kliknij tutaj zaznaczają, albowiem fachowcy z branży pożyczkowej i bankowości problem niespłaconych zadłużeń narasta w naszym kraju od wielu lat. Oczywiście nie możemy zapomnieć o rzymskiej zasadzie prawa, która mówi, że umów trzeba dotrzymywać niemniej jednak z drugiej strony warto dodatkowo wziąć pod uwagę sytuację, osób nadmiernie zadłużonych, które nie posiadają faktycznych szans na spłatę swych deklaracji. Taki stan sprawy z kolei generuje to, że uciekają one ze swoimi opublikowane tutaj dochodami do szarej strefy. Wyjściem, dlatego w takim wypadku jest upadłość konsumencka.

Niesłychanie często, albowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt lub też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swego majątku, żeby całość długu została umorzona. Wszystko się, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka zapewnia dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez męczących telefonów od windykatorów a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.

Write a comment

Comments: 0